!

Logga in

Coronet Yacht Club

Logga in

Glömt ditt lösenord?

Stanna inloggad

Bryggsnack

« Tillbaka

Sprutlackering

Jag håller på att renovera min 21DC och behöver få tag på någon som kan sprutlacka skrovet mot rimlig betalning. Jag bor i Saltsjöbaden och jag undrar om någon kan rekommendera en lämplig bil/båtlackerare.

Erik

2004-04-23 13:43

Erik Ljunggren
Medlem
Saknar båt i Coronetregistret

I veddesta finns en lackerare som lackar bl a båtar . Kommer inte ihåg vad firman heter. Lacka tungt eller eller något ditåt....bra jobb !!

2004-04-26 22:08

Bengt Wåhlin
Medlem
Saknar båt i Coronetregistret

Jag kan försöka få tag på den person som lackade om mina fribord och fråga honom om han är intresserad

2004-04-28 19:10

Rolf Bowin
Medlem
21 Daycruiser

Jag köpte mig en kompressor och håller som bäst på med att lacka den själv. Hoppas det blir bra! I värsta fall får jag anlita ett proffs. Tar tacksamt emot namnet på den som lackade din Rolf.

Mvh / Erik

2004-04-30 08:39

Erik Ljunggren
Medlem
Saknar båt i Coronetregistret

Den här diskussionen är mer än 5 år gammal. Vänligen starta en ny diskussion om du vill fråga något.

Desktop layout

© Copyright 2026 - Coronet Yacht Club - All rights reserved

Friskrivningsklausul | Om Coronet Yacht Club | Om cookies