!

Coronet Yacht Club

Log in

Log in

Forgot your password?

Remain logged in

Contact/Board

Board

Fredrik Stenhög (Ordf)

Ordförande, Webbshop
☏ +46703703940
fredrik.stenhog@coronet.nu

30 Oceanfarer

Ulf Hultman (Vice Ordf)

Vice ordförande, Webbshop
☏ +46704141956
ulf.Hultman@coronet.nu

21 Daycruiser

Kent Pålsson

Sekreterare, Ansvarig Coronetarkivet
☏ +46706204861
kent.palsson@stoneridge.com

21 Playmate, 24 Midi

Håkan Swedenborg

Kassör
☏ +46766210579
hakan.swedenborg@coronet.nu

21 Daycruiser

Hans Manner

Medlemsansvarig
☏ +46705176338
hmanner50@gmail.com

24 Midi

Anders Stenborg

Ansvarig västkusten (SE)
☏ +46702696565
andersstenborg@telia.com

21 Daycruiser

Sven Krüger

Ansvarig ostkusten (SE)
☏ +46707278899
sven.kruger@hotmail.com

32 Deepsea, 21 Explorer II, 17 Runabout

Kenneth Högblom

Klubbträffar ostkusten (SE)
☏ +46704508392
alpina_power325@yahoo.se

27 Seafarer II

Anna Nicklin

Kommunikationsstöd, Sociala medier
☏ +46702319736
anna.nicklin@coronet.nu

21 Daycruiser

Göran Lekström

Coronet News, Sponsorer/reklam
☏ +4687123034
goran.lekstrom@hotmail.com

32 Oceanfarer

Heléne Albinsson

Chefredaktör Coronet News
☏ +46707324175
helene.albinsson@coronet.nu

31 Seafarer

Zackarias Holtelius

Webmaster, IT
webmaster@coronet.nu

21 Playmate

Adjunct members

Clas Barkman

Coronet News
☏ +46706201071
clasba@gmail.com

21 Daycruiser

Ian Bergström

Ansvarig Finland
☏ +358405501326
ian.bergstrom@aland.net

21 Daycruiser

Kåre Bremer

Ansvarig Coronetarkivet
☏ +46733669169
kare.bremer@coronet.nu

Ole-Kristian Moen

Ansvarig Norge
☏ +4790596615
okrmoen@gmail.com

32 Oceanfarer, 21 Daycruiser

Jørgen Pedersen

Ansvarig Danmark
☏ +4520320218
jorgen.pedersen@coronet.nu

26 Family Sport

Ingo Reichwald

Ansvarig Tyskland
☏ +491732059879
oceanfahrer32@t-online.de

32 Oceanfarer, 17 Runabout

Magnus Rygaard

Coronet News
☏ +46705844423
rygaard.magnus@gmail.com

24 Midi

Christoffer Storbacka

Ansvarig Finland
☏ +358406652331
Christoffer.Storbacka@yrkesakademin.fi

24 De Luxe/24 Cabin

Bengt Wåhlin

Medlemsansvarig
☏ +46706486048
bengt.wahlin@coronet.nu

Postal address

Coronet Yacht Club
Blockhusringen 7
115 25 Stockholm
Sweden

Club house

Lidingövägen 75G, Stockholm

Member issues/log in problems

medlemsansvarig@coronet.nu

Club shop

webshop@coronet.nu

Invoice address

faktura@coronet.nu

 

Election committee

  • Sven Krüger
  • Joakim Carlström

Banking

Bankgiro: 5725-9665

International payments: 
IBAN: SE 218 0000 832799832820311
SWIFT: SWEDSESS
BANK SWEDBANK
S - 105 35 STOCKHOLM


Hemsida för brf

Desktop layout

© Copyright 2017 - Coronet Yacht Club - All rights reserved

Disclaimer | About Coronet Yacht Club | About cookies