!
Hej
Efter en mindre incident söker jag nu efter original avbärarlist till min 26 a Family (1975) reparatören har monterat en temporär alu och gummilist.
Jag har tagit några bilder som jag kan lägga upp.
Tacksam för alla tips jag kan få.
Med vänlig hälsning,
David
2018-07-09 13:03
David Archer
David, det är bra om du lägger upp en bild på aluminiumlisten och gummilisten. Jag hoppas att den som nyligen köpt ny aluminiumlist kan tipsa David om var man kan få tag på den. Jag vet inte om Meredin i Finland fortfarande har aluminiumlisten. Gummilisten ska inte vara något problem, den ska finnas i klubbens webbshop.
2018-07-09 17:08
Kåre Bremer
Medlem och adjungerad styrelseledamot
Saknar båt i Coronetregistret
Jag bytte ut min list ivåras och köpte den med alu list via klubben . var nogran med att mäta listen du har innan du beställer det finns 2 som ligger nära varandra.
Hej Lennart,
Jag är ute efter både aluminium listen och avbärarlisten.
Jag har tagit lite mått och bilder, men det verkar inte gå att ladda upp dem i detta forum. Jag kanske behöver vara inloggad.
2018-07-25 10:25
David Archer
David jag ser att du har en annan epostadress i medlemsregistret.
Ändra i dina uppgifter om du bytt annars nommer du inte få information från klubben i olika ärenden.
2018-07-27 17:05
Bengt Wåhlin
Medlem och adjungerad styrelseledamot
Saknar båt i Coronetregistret
Den här diskussionen är mer än 5 år gammal. Vänligen starta en ny diskussion om du vill fråga något.