!
Vem har tips på någon som kan renovera tyget/galonen som utgör luckan vid ingången till hytten och luckan över förarplatsen på en 24 Family i Stockholmstrakten?
2006-07-24 17:57
Carl Erik Eriksson
Vi lämnade in en lucka till Lindens Kapell på Söderbytorpsgatan 3 i Brandbergen i Juni. Det tog en vecka i och med att det var strax innan midsommar. Kostnad 300 för en ny uppsättning sömmar.
De har telnr 6401120
2006-07-24 18:10
Henrik Tovén
Jag gick till ett företag som lagar och gör kapell till lastbilar och köpte där ett stycke vitt kapell av tunn men slitstark typ. Sen sprättade jag den gamla luckan och hade den som mall när jag sydde min nya i vår vanliga symaskin.
Fick ett mycket snyggt resultat billigt med endast några timmars pill. Gjorde samma sak med den andra direkt då resultatet blev som nytt.
2006-08-10 09:29
Hasse Bergling
Den här diskussionen är mer än 5 år gammal. Vänligen starta en ny diskussion om du vill fråga något.